Ráda bych v nemocnici rozvinula péči o pacienty s neurologickou problematikou

Rozhovor s novou primářkou rehabilitačního oddělení MUDr. Bc. Terezou Gueye, Ph.D.

Proč jste si pro své další působení vybrala právě naši nemocnici?

Hledala jsem přátelské prostředí s lidmi, kteří mají podobný pohled na rehabilitaci.
S bývalým primářem MUDr. Jiřím Papouškem jsme ze stejné líhně. Oba jsme prošli Klinikou rehabilitačního lékařství na Albertově a hodně nás oba ovlivnil přístup pana profesora Pfeiffera, rehabilitačního lékaře, který byl velmi lidský. Člověka viděl vždy jako celek a takto přistupoval i k rehabilitaci jako takové.

Jak vás přijali kolegové a jaké jsou vaše první dojmy z nového prostředí?

V nemocnici i na oddělení mě přijali velmi vstřícně, všichni byli milí a ochotní. Postupně se seznamuji s lékaři, ošetřovatelským personálem a terapeuty a musím říct, že se mi velmi líbí, jak funguje nejen oddělení, ale i spolupráce mezi kolegy.

Je něco, co vás u nás nejvíc překvapilo nebo v čem se vaše původní představy lišily od skutečnosti?

Překvapila mě milá atmosféra nemocnice a úžasné výhledy z oken. Ty mě překvapují každý den. Těším se, až bude hotová nová zahrada. Překvapilo mě také, že nemocnice poskytuje svým pacientům péči ve formě hipoterapie a canisterapie. Celistvý přístup k člověku je zde patrný na každém kroku.

V čem se menší nemocnice, jako je ta naše, liší od velké vinohradské nemocnice, odkud k nám přicházíte?

Ve vinohradské nemocnici, kde je veliký provoz, mi trvalo relativně dlouho, než jsem se seznámila se všemi klinikami a odbornostmi, na které jsme svou prací navazovali. Předpokládám, že v této nemocnici navážeme stejně dobrou spolupráci za daleko kratší dobu.

Kam byste chtěla oddělení rehabilitace posunout a co bude mezi prvními kroky, které tady chcete udělat?

Ráda bych pokračovala v tom, co je v nemocnici již zavedeno a co tady velmi dobře funguje, tedy v péči o ortopedické a vertebrogenní pacienty. Dále bych se chtěla věnovat neurorehabilitaci, což je oblast, která mě osobně moc baví. Mám spoustu nápadů, ale je mi jasné, že prvním krokem k jejich realizaci bude zajistit oddělení personálně, tj. přivést do nemocnice více fyzioterapeutů a ergoterapeutů. Určitě se budu věnovat i podpoře rehabilitace na lůžkách ostatních oddělení nemocnice.

S primářskou pozicí je spojeno hodně práce a velká zodpovědnost. Jak si ve volném čase nejlépe odpočinete a vyčistíte hlavu?

Nejspokojenější jsem v přírodě, ráda plavu v Berounce a cvičím jógu. Další, co mě uvolňuje od medicíny, je umění. Ráda chodím do divadla a na koncerty, mám ráda tanec, občas maluji, prošla jsem i výcvikem v arteterapii a taneční terapii.

Vloženo 28. 6. 2022


Zpět na výpis novinek