Nové přístroje na Oddělení rehabilitace již plně slouží pacientům

Naše Rehabilitační oddělení bylo nově vybaveno 3 přístroji:

  • ramenní motodlahou Artromot S4 Komfort
  • magnetoterapeutickým přístrojem BTL – 5940 MAGNET
  •  kombinovaným přístrojem (elektroléčba s ultrazvukem) BTL – 4825 S Premium. 

Motodlaha ramenního kloubu slouží ke zvýšení rozsahu pohybu po operaci. Díky cvičení na motodlaze dojde k urychlení rehabilitace a zmírňují se možné komplikace, které vznikají při dlouhodobém znehybnění kloubu.

Magnetoterapie je léčebná metoda spočívající v působení magnetického pole správných biotropních parametrů (frekvence, intenzita, gradient, tvar pulzů atd.) na lidské tělo. Toto magnetické pole působí protizánětlivě, má analgetický efekt (uplatnění u svalových a kloubních bolestí), vede k uvolnění svalových spazmů a normalizaci svalového napětí, způsobuje urychlení hojivých procesů v kostech i měkkých tkání.

Kombinovaný přístroj na elektroterapii a terapii ultrazvukem je jeden z nejmodernějších přístrojů tohoto typu vybavený celým spektrem terapeutických proudů a ultrazvukových programů, které lze i vzájemně kombinovat. Použití je vhodné u pacientů s různým typem bolestí (myoskeletální, neuropatická, akutní i chronická), s výskytem svalových spasmů a spoušťových bodů, zánětů šlach při přetížení a pod.  Přístroj je vybaven i elektrostimulací ke stimulaci poškozených nervů. Tento přístroj využíváme u širokého spektra pacientů na ambulanci i na lůžkovém oddělení.

Nové přístroje představila primářka oddělení MUDr. Bc. Tereza Gueye, Ph.D. a staniční sestra Mgr. Miriama Dědková.

Za finanční příspěvek děkujeme Nadaci sester Boromejek, která je naším dlouholetým partnerem. 

Jsme rádi, že se nám daří poskytovat nejlepší péči pro pacienty z hlediska procesu i výsledku za co nejlepších pracovních podmínek pro zdravotnické pracovníky a současně udržet pečlivý a laskavý přístup k nim.

Více informací o Rehabilitačním oddělení se dozvíte z videí na:

https://www.nmskb.cz/pro-pacienty/oddeleni/rehabilitacni-luzkove-oddeleni

https://www.nmskb.cz/pro-pacienty/ambulance/rehabilitace

Fotogalerie


Zpět na výpis novinek