Nezapomenutelné setkání

Pod záštitou radního HMP pro oblast sociální politiky pana Daniela Hodka proběhlo první setkání v rámci projektu "V posteli kolem světa". Projekt je určen pacientům, převážně seniorům, kteří jsou u nás v nemocnici upoutáni na delší čas na lůžko či invalidní vozík. Abychom jim zpříjemnili pobyt, připravili jsme pro ně besedy s lidmi, kteří navštívili zajímavá místa. Pacienti tak mohou "vycestovat", aniž by opustili brány nemocnice.

Vzácným hostem projektu byl pan Jan Dušek, člověk, který na invalidním vozíku absolvoval pouť do Santiaga de Compostely. Trpí roztroušenou sklerózou, která ho na invalidní vozík připoutala před šesti lety. Poselstvím jeho putování bylo inspirovat lidi na vozíku a ukázat jim, že tím život nekončí a člověk se nesmí vzdát a nebát se jít za svými sny.

Součástí milého odpoledne bylo i vystoupení dívčího sboru z Dívčí katolické střední školy. Pacienti si dokonce s děvčaty společně zazpívali známé písničky. Velké poděkování patří Magistrátu hl. m. Prahy a také managementu nemocnice a dobrovolníkům, kteří nám pomohli dopravit pacienty do auly na besedu.

Fotogalerie


Zpět na výpis novinek