Dětský den pod Petřínem se vydařil!

Letošní Dětský den pod Petřínem se konal v sobotu 2. června jako už třináctý v pořadí. Počasí nám přálo, vládla dobrá nálada a hojná účast. Na 780 dětí, rodičů, přátel a příznivců Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského si přišlo užít příjemné zábavné odpoledne v krásných zahradách v areálu nemocnice s výhledy na Petřín a Pražský hrad. Bohatý program zahrnoval loutkovou divadelní pohádku Kocour v botách, oblíbené malování na obličej, hravý program Hurá na prázdniny i dětské sportovní soutěže s výhrami. Nechyběli ani tradiční hosté: dobrovolní hasiči Prahy 1, městská policie Prahy 1 s jízdní technikou a policejními koňmi a také Záchranná služba hl. m. Prahy. Děkujeme!

„Milé děti, zdravím vás a přeji vám, aby se vám dobře dařilo, abyste rostly a abyste měly hodně lásky,“ přivítala děti laskavě sestra Bohuslava Kubačáková, generální představená Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. A protože správné soutěžení si zaslouží odměnu, dostaly děti u vstupu od sester kartičky, které se absolvováním soutěží a her zaplnily, a to byl pak ten správný okamžik pro odměnu v podobě veselých plyšáků a dalších drobností.
„Tady v těch krásných zahradách se děti i rodiče pokaždé cítí velmi dobře. A já s nimi. Jsem rád, že sestry boromejky organizují tak pěkné akce pro děti,“ ocenil Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1, který Dětský den pod Petřínem tradičně podporuje.

Fotogalerie


Zpět na výpis novinek