Děti namalovaly obrazy pacientům

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze otevírá v červnu dva nové nadstandardní pokoje pro ty, kdo chtějí využít možnosti mít během hospitalizace soukromí na jednolůžkovém pokoji včetně komfortního vlastního sociálního zařízení, televize, lednice a dalšího vybavení. Pokoje jsou umístěny v rámci Interního oddělení nemocnice, které poskytuje péči pacientům s nemocemi interní povahy. Léčíme zde nemoci srdce a cév, choroby zažívacího ústrojí a také metabolické poruchy. V léčbě onemocnění srdce a cév spolupracujeme s Kardiocentrem Nemocnice Na Homolce. Pacientům nabízíme nejen profesionální odbornou péči, ale tradičně také vlídný a laskavý přístup.   
Na vybudování pokojů se podílelo darem sdružení Cesta 121 a díky tomuto daru budou pokoje v případě potřeby sloužit také k hospitalizaci kněžím, o něž se Cesta 121 stará.
"Aby se tu pacientům lépe stonalo, namalovaly jim děti z MŠ sv. Voršily krásné obrázky, které budou zdobit interiéry pokojů. Děti s ředitelkou školky paní Annou Luňáčkovou přišly předat své společné dílo dnes, 26. června. Za jejich dar se jim dostalo zasloužených díků nejen od pacientů, kteří již pokoje užívají, ale také od vedení nemocnice a Interního oddělení,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Jitka Kalousková.
„Děti obrazy malovaly s láskou,“ říká ředitelka školky Anna Luňáčková a pokračuje: „jeden z nich představuje sv. Karla Boromejského. Vysvětlit pětiletým dětem smysl a význam postavy tohoto světce je samozřejmě trochu obtížné a tak paní učitelka použila k vysvětlení pohádku o polámaném mravenečkovi, kterému pomohl se uzdravit mravenčí doktor a stejně tak sv. Karel Boromejský léčil své nemocné. Proto má na obrázku na dlani mravenečka a obraz sám je „zarámován“ pruhem z mravenenečků,“ vysvětlila ředitelka školky a dodala: „Věřím, že obrazy budou pacientům přinášet radost a potěšení.“

Fotogalerie


Zpět na výpis novinek